„Jsem služebnice Páně:
ať se mi stane podle
Tvého slova.“ Lk 1,38

Už jenom osm dní se lze přihlašovat se Sekcí pro mládež ČBK

Do konce června je ještě možné se přihlašovat na Světové dny mládeže 2019 v Panamě prostřednictvím Sekce pro mládež ČBK. Po tomto termínu si musí všichni zájemci zajistit přihlášení sami. Setkání se bude konat přesně za sedm měsíců, od 22. do 27. ledna 2019 v Panama City. Nyní už je také zveřejněna demo verze hymny Světového dne mládeže.

 Návštěva panamské farnosti

Přípravného setkání přímo v Panamě se nedávno účastnil vedoucí sekce pro mládež ČBK P. Kamil Strak. V Panamě se setkali zástupci více než 80 zemí. Každou zastupoval kněz a laik. „Bylo to druhé oficiální setkání k přípravě Světového dne mládeže a pro mě to byla hezká zkušenost se světovou církví,“ řekl P. Kamil Strak. Dále uvedl, že panamský arcibiskup José Domingo Ulloa řekl: „Panama chce každého poutníka přijmout doma jako v rodině“.

Sekce pro mládež nyní eviduje více než 100 přihlášených z celé ČR. Všichni jsou také zváni k celosvětové modlitbě za setkání, ve které se spojují věřící z celého světa vždy 22. den v měsíci. Nyní se už také můžete poslechnout a naučit českou verzi hymny, která je čerstvě zveřejněna na kanále YouTube Sekce pro mládež ČBK (text a notový záznam v příloze). Hudbu složil Abdiel Jiménez, překlad zajistili Eva Gloserová (překladatelka hymny z SDM Manila 1995 – Zvěstuj dál Boží lásku) a Luděk Strašák a píseň nahrála skupina Soumrak.

modlitba za SDM

Českou výpravu bude hostit farnost Pražského Jezulátka v diecézi Colón – Kuna Yala. Program ve farnosti bude v týdnu od 14. do 20. ledna, kdy budou postupně přijíždět poutníci. Přejezd do Panama City je naplánovaný na 21. ledna, kde se na dopolední katechezi setkají poutníci z ČR a SR. Na setkání je aktuálně přihlášeno 1960 dobrovolníků, přičemž jich má být 5000, registrovat je možné se na stránkách WYD 2019.

(Zdroj: Tiskové středisko ČBK)

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.