Do konce června je ještě možné se přihlašovat na Světové dny mládeže 2019 v Panamě prostřednictvím Sekce pro mládež ČBK. Po tomto termínu si musí všichni zájemci zajistit přihlášení sami. Setkání se bude konat přesně za sedm měsíců, od 22. do 27. ledna 2019 v Panama City. Nyní už je také zveřejněna demo verze hymny Světového dne mládeže.

 Návštěva panamské farnosti

Přípravného setkání přímo v Panamě se nedávno účastnil vedoucí sekce pro mládež ČBK P. Kamil Strak. V Panamě se setkali zástupci více než 80 zemí. Každou zastupoval kněz a laik. „Bylo to druhé oficiální setkání k přípravě Světového dne mládeže a pro mě to byla hezká zkušenost se světovou církví,“ řekl P. Kamil Strak. Dále uvedl, že panamský arcibiskup José Domingo Ulloa řekl: „Panama chce každého poutníka přijmout doma jako v rodině“.

Sekce pro mládež nyní eviduje více než 100 přihlášených z celé ČR. Všichni jsou také zváni k celosvětové modlitbě za setkání, ve které se spojují věřící z celého světa vždy 22. den v měsíci. Nyní se už také můžete poslechnout a naučit českou verzi hymny, která je čerstvě zveřejněna na kanále YouTube Sekce pro mládež ČBK (text a notový záznam v příloze). Hudbu složil Abdiel Jiménez, překlad zajistili Eva Gloserová (překladatelka hymny z SDM Manila 1995 – Zvěstuj dál Boží lásku) a Luděk Strašák a píseň nahrála skupina Soumrak.

modlitba za SDM

Českou výpravu bude hostit farnost Pražského Jezulátka v diecézi Colón – Kuna Yala. Program ve farnosti bude v týdnu od 14. do 20. ledna, kdy budou postupně přijíždět poutníci. Přejezd do Panama City je naplánovaný na 21. ledna, kde se na dopolední katechezi setkají poutníci z ČR a SR. Na setkání je aktuálně přihlášeno 1960 dobrovolníků, přičemž jich má být 5000, registrovat je možné se na stránkách WYD 2019.

(Zdroj: Tiskové středisko ČBK)